PARAFIA  ŚW.  KATARZYNY  W  DOBRZYNIU  n / DRWĘCĄ

 

   XVIII Niedziela Zwykła

Święto Przemienienia Pańskiego

06 sierpnia 2023 r.

  1. Pragnę bardzo gorąco podziękować wszystkim osobom i rodzinom, które 1 sierpnia przyjęły na nocleg pielgrzymów z Elbląga na Jasną Górę. Niech Pan Bóg wynagrodzi wasze otwarte serca wszelkimi potrzebnymi łaskami.
  2. Dziś, w I Niedzielę Miesiąca, przeżywamy nasz doroczny odpust ku czci Przemienienia Pańskiego. Dziękuję za obecność i pracę duszpasterską w naszej parafii księdzu proboszczowi Grzegorzowi Żabikowi z Gójska k/Sierpca. Po sumie adoracja eucharystyczna i procesja wokół kościoła. 
  3. Dzisiaj z katedry płockiej wyruszyła 42. Piesza Pielgrzymka z Płocka na Jasną Górę. W grupie brązowej wędrują 4 osoby z naszej parafii. Natomiast w środę 09  sierpnia po raz dziewiąty wyrusza do Częstochowy nasza parafialna pielgrzymka rowerowa. Grupa pielgrzymów rowerowych liczy 27  osób, przewodnikiem i opiekunem duchowym jest ksiądz Michał. Wszystkich pielgrzymów  będziemy wspierać naszą modlitwą, dlatego serdecznie zapraszamy od dzisiaj do 14 sierpnia codziennie na Apel modlitewny w kościele o godz. 20.30.
  4. Od środy 9 sierpnia do 15 sierpnia w naszej parafii trwać będzie 7 – dniowe całodobowe Jerycho domowe. Uczestnicy tej formy modlitwy przez 1- wybraną przez siebie godzinę w ciągu doby modlą się w różnych ważnych intencjach. Można zgłosić się jeszcze do tej formy modlitwy.
  5. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych na pielgrzymkę autokarową do Medjugorie, która planowana jest w dniach od 22 do 30 września. Po drodze przewidziane są noclegi. Koszt pielgrzymki wynosi 850 zł i 280 euro. Zapisy i pozostałe informacje u ks. Pawła Sprusińskiego, na plakatach przy kościele i stronie internetowej biura pielgrzymkowego Gwiazda Niepokalanej.
  6. W zakrystii jest jak zwykle nowy numer tygodnika Gość  Niedzielny.
  7. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Za tydzień ofiary składane na tacę będą w naszej diecezji przeznaczone na Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku.